Uczniowie Zespołu Szkół na niezwykłej lekcji wychowania obywatelskiego

W środę 10 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku, dzięki uprzejmości Pana Pawła Papke posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, zwiedzili Sejm RP. W trakcie wizyty nasi podopieczni wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Przewodnik w niezwykle interesujący sposób opowiedział o miejscu pracy posłów i senatorów oraz oprowadził po gmachu Sejmu.

Uczniowie zobaczyli główny hol, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Mieli też okazję wysłuchać wystąpień posłów
w sali plenarnej. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej oraz wspaniałą lekcję historii i parlamentaryzmu.