„Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”

Zespół Szkół w Pasłęku otrzymał dofinansowanie z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych kadry dydaktycznej w zakresie języka angielskiego.
Cele dodatkowe:
-  Stosowanie nowatorskich metod i narzędzi dydaktycznych nauczycieli-anglistów z
wykorzystaniem nowoczesnych technologii
- Nawiązanie współpracy międzynarodowej i kształtowanie otwartości na różnorodność kulturową. Promocja placówki w środowisku lokalnym jako szkoły-lidera w zakresie współpracy międzynarodowej.
- Polepszenie jakości pracy szkoły i nadanie jej wymiaru europejskiego, poprzez zdobycie nowych umiejętności przez przedstawicieli grona pedagogicznego, dzięki udziałowi w mobilnościach zagranicznych.
 Zaplanowane szkolenia mają bardzo szeroką tematykę wpisującą się w potrzeby placówki oraz nauczycieli. Udział w projekcie istotnie wpłynie na kompetencje kadry, wzmocni wizerunek szkoły oraz przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia ponieważ kadra nauczycielska nabędzie nowe umiejętności i podniesie swoją znajomość języka angielskiego. Kontakty międzynarodowe sprawią, że szkoła nabierze europejskiego charakteru. Dzięki zrealizowanym działaniom, spodziewamy się rozwinięcia współpracy międzynarodowej.

Całkowity koszt projektu 124 635,81 PLN, całość dofinansowana ze środków UE.
Projekt realizowany będzie w terminie 01. 11. 2023r. - 31. 01. 2025r.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie.