Warsztaty z projektu „Patroni Zwierząt” w Olsztynie

Tym razem Amelka z warsztatami pojechała aż do Olsztyna. W czwartek 4 kwietnia nasza uczennica wraz z koleżanką udały się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie. Dziewczyny współpracują przy realizacji projektu „Patroni Zwierząt”. Tematem warsztatów w ww. placówce była „Empatia do zwierząt”. Spotkanie zaczęło się od rozmów z uczniami o sytuacji zwierząt w naszym kraju.

Uczestnicy podawali przykłady złych zachowań ludzi wobec zwierząt, wskazywali organy, do których powinno się zgłaszać jeżeli zwierzę zostało skrzywdzone, bądź ktoś je krzywdzi. Temat ferm futerkowych wywołał dużo emocji.  W części warsztatowej uczestnicy wykonywali prace plastyczne. Na koniec organizatorki w ramach podziękowania otrzymały dużo uścisków, miłych słów i zaproszenie do zabawy z muzyką i tańcami.